Auta z Polska, Rumunska

Proč neradi jezdíme nakupovat vozidla do Rumunska a do Polska?

JAKO NÁŠ KLIENT KOUPÍTE VŮZ ZE ZAHRANIČÍ BEZ RIZIKA

Přestože Polsko je často spojováno s levným nakupováním, v případě pořízení ojetého vozu sem rozhodně na nákup jezdit nedoporučujeme.

Stejně tak nedoporučujeme nakupovat vozy v Rumunsku, i když sem asi s největší pravděpodobností za nákupy tak často jezdit nebudete.

 

Důvodů proč je tomu tak, je hned několik.

Jaké jsou nejčastější podvodné taktiky prodejců aut v Polsku a Rumunsku?

Hlavním a asi tím nejdůležitějším je nečestnost tamních prodejců. Velice často se stává, že polští a rumunští prodejci Vás mylně informují nejen o stavu vozidla, ale i o jeho historii. Velice častým podvodem ze strany polských i rumunských prodejců pak bývá tzv. „papírové omlazení“ vozu nebo manipulace s jeho tachometrem. Pozor byste si také měli dát na to, zda náhodou na Vámi vybraný vůz není uvaleno zástavní právo, popř. zda-li Váš vybraný vůz není „náhodou“ předmětem soudního sporu. Také byste se rozhodně měli zajímat, zda vůz nepatří některé tamní leasingové společnosti a pokud ano, zjistit si, zda je leasing opravdu splacený. I na tyto skutečnosti totiž polští a rumunští prodejci „zapomínají“ kupujícího upozornit.

Ojeté vozy z Polska či Rumunska? Žádná garance jistoty!

Další riziko, kterému si v případě nákupu ojetého vozu v Polsku či Rumunsku vystavujete je to, že vyhlídnutý vůz může být bouraný, v horším případě pak kradený. Procento kradených vozů v těchto zemích je poměrně vysoké. Kradené vozy jsou skutečně mistrovsky „maskované“, takže laik v 99% nelegálnost původu vozidla neodhalí a to ani podle VIN kódů. Ty jsou totiž ve většině případů zfalšovány a to na všech standardně kontrolovatelných místech (motorový prostor, na přepážce mezi motorem a kabinou, na podlaze a v zavazadlovém prostoru). Originálnost VIN kódu často odhalí až policejní technik za pomoci přístrojů. Při nákupu ojetého vozu byste se také měli soustředit na jeho katalyzátor. Velice často se stává, že je nefunkční a do daného typu vozu nepatří. Vůz s takovýmto katalyzátorem pak rozhodně neprojde STK a nesplní emisní limity, takže jej nebudete moci přihlásit. Nezbude Vám pak nic jiného, než peníze od prodejce vymáhat soudní cestou. A každý víme, jakou rychlostí pracují soudy v ČR. Tak jak asi budou pracovat v případě sporu s polským či rumunským prodejcem?!

 

Ušetřete proto čas i peníze a nepodstupujte zbytečná rizika. Přenechejte dovoz aut ze zahraničí profesionálům.

JAKO NÁŠ KLIENT KOUPÍTE VŮZ ZE ZAHRANIČÍ BEZ RIZIKA.

Jsme odborníci na dovoz aut ze zahraničí.

Dovážíme i automobily užitkové, vozy střední třídy, prostě jakékoliv vozy, po kterých toužíte.