Bezpečný dovoz aut z USA

Jak na bezpečný dovoz aut z USA

JAKO NÁŠ KLIENT KOUPÍTE VŮZ ZE ZAHRANIČÍ BEZ RIZIKA

Auta z USA bezpečně

Není žádným tajemstvím, že dovoz aut ze zemí EU není v současné době žádný problém. Stačí si vůz vybrat a buď prostřednictvím nějaké renomované firmy či vlastních sil jej dovést do České republiky. Jak je to ale v případě, že zatoužíte po nějakém tom americkém miláčkovi typu Ford Mustang či Infiniti FX35? Zde je situace trochu jiná. Je totiž třeba překonat cestu přes oceán.

 

Na koho se při dovozu aut z USA obrátit

Pokud i Vám učaroval svět amerických vozů a rádi byste jej měli ve Vaší garáže, pak máte několik možností, jak si Váš sen splnit. Za prvé je možné se obrátit na některého zprostředkovatele typu autopůjčovny OneTwoGo, kteří se mimo jiné specializují na dovoz aut ze zahraničí včetně USA. Tento způsob je sice nejdražší, ale co do rizika a méně starostí, nejlepší. Druhou variací je zkombinovat možnost zprostředkovatele a Vašich sil. Tímto způsobem sice ušetříte některé náklady, ale budete se muset navíc starat o formality nákupu a uvedení vozu v ČR do provozu. Navíc ztrácíte záruky, které Vám jinak poskytne firma. Třetí a nejméně schůdnou variantou je ta, že se o vše postaráte sami. Pokud patříte k vysloveným dobrodruhům s touhou po adrenalinu, pak je tato cesta určena právě Vám. Obrátit se na renomovanou firmu, která dovozu aut z USA rozumí, je tou nejjednodušší cestou, kterou můžete k docílení Vašeho snu podniknout.

Jak bude dovoz auta z USA probíhat?

Pokud jste se rozhodli jít cestou nejmenšího odporu, tj. rozhodli jste se pro specializovanou firmu, pak je postup následující:

1. Na základě požadavků zákazníka se vybere odpovídající vůz (buď na aukci, u dealerů v showroomech nebo se objedná přímo u výrobce). Jakmile si s firmou ujasníte veškeré požadavky (výrobce, typ vozu, barvu, výbavu atd.) je Vám zaslána kompletní cenová nabídka obsahující nejen fotografie vozu, ale především seznam všech položek, z nichž se konečná cena skládá.
2. Po odsouhlasení nabídky klient obdrží Smlouvu o smlouvě budoucí, v níž je vůz detailně pospán. Smlouva zároveň obsahuje platební podmínky včetně informace o zaslání zálohy.
3. Jakmile je uhrazena záloha za dovoz vozu, dochází k rozběhnutí celé akce. Dodací lhůta na ojeté vozy bývá v rozmezí 5ti týdnů, u nových vozů objednaných přímo z výroby to může být déle.
4. Vůz se standardně přepravuje prostřednictvím trajektu (ve výjimečných případech letecky, ovšem doprava je v tomto případě značně drahá). Vůz je pak vyložen v některém z evropských přístavů a následně pozemní cestou dopraven do ČR. Celý proces dopravy můžete ve většině případů sledovat online.
5. Poté je sepsána Kupní smlouva a po úhradě konečné ceny je možné si vůz s plnou nádrží odvést domů.

Dovoz aut z USA, poplatky a formality

Pokud si necháte dovést vůz z USA specializovanou firmou jakou je např. autopůjčovna OneTwoGo, pak máte jistotu, že veškeré potřebné dokumenty budete mít v pořádku vyřízeny. Jedná se zejména o proclení vozu, homologaci a předání čistopisu technického průkazu. Vlastní přihlášení vozu si provádí klient sám. Ze zákona je možné přihlásit vůz do 8 let stáří.

Níže pro ilustraci uvádíme některé výdaje spojené s dovozem auta z USA:

Cena homologace (proces, který umožňuje vyjet vůz na silnice) stojí cca. 25.000,- Kč a to včetně vyřízení TP.

Cena za lodní přepravu se liší v závislosti na typu vozidla. Standardně se pohybuje kolem 50.000,- Kč včetně transportu do přístavu a vystavení dokumentů. Následný transport vozu do ČR kamionem se pohybuje řádově kolem 25.000,- Kč.

Úprava vozu na EU normu pak kolem 10.000,- Kč.

Největší položkou při dovozu auta z USA bude pak clo, které se vypočítává z pořizovací ceny vozu (cena samotného vozu + vedlejší náklady související s pořízením) x sazba cla.

 

Ušetřete proto čas i peníze a nepodstupujte zbytečná rizika. Přenechejte dovoz aut ze zahraničí profesionálům.

JAKO NÁŠ KLIENT KOUPÍTE VŮZ ZE ZAHRANIČÍ BEZ RIZIKA.

Jsme odborníci na dovoz aut ze zahraničí.

Dovážíme i automobily užitkové, vozy střední třídy, prostě jakékoliv vozy, po kterých toužíte.