Je nákup ojetého vozu v zahraničí výhodnější?

Je nákup ojetého vozu v zahraničí výhodnější? Ano, ale…

Uvažujete-li o nákupu ojetého vozu, pak jste si možná položili otázku, zda-li by pro vás nebylo výhodnější jej zakoupit v zahraničí.

Do jisté míry ano, ale pokud vozům nerozumíte, pak tuto možnost raději svěřte nějaké profesionální firmě, která vám vybraný vůz ze zahraničí doveze. Ptáte se proč? Inu, protože riziko toho, že na koupi proděláte i kalhoty a přivezete si domů vrak se spoustou skrytých vad, je v tomto případě mnohonásobně nižší.

Praktiky západních autobazarů

Jestli si myslíte, že na západě je prodej ojetých vozů více poctivý než u nás, pak se opravdu velice mýlíte. Zejména autobazary vzdálenější našim hranicím počítají s tím, že když už jste pro nákup vozu absolvovali tak dlouhou cestu, tak si jej přece odvezete. A nevěřte tomu, že tachometr udává vždy správný počet najetých kilometrů. Přetáčení tachometrů je na západě stejně oblíbená praktika, jako u našich autobazarů.

Dalším velkým úskalím může být kupní smlouva. Prodejci do ní rádi zapisují klauzule typu, že vůz je určen na export a proto se na něj nevztahují záruky či jiné podobné „maličkosti“. Je tedy opravdu třeba si kupní smlouvu velice pečlivě přečíst, než ji podepíšete.

Kdy se nákup ojetiny v zahraničí vyplatí?

Všeobecně je známo, že například v Německu výhodněji pořídíte vozy prestižních značek, jako jsou např. Audi, BMW, Porsche či Mercedes-Benz. Díky větší nabídce aut zde vzniká také větší konkurence, navíc je zde větší výběr vozů bez zbytečně luxusní výbavy a tím pádem také nižší ceny. Obecně se dá tedy říci, že se zde vyplatí kupovat modely, které nejsou na českém trhu tolik obvyklé. Pokud se tedy chystáte kupovat ojetý vůz a nejste si jisti, zda-li se pro něj nemáte vypravit do zahraničí, pak si dobře rozmyslete, o jaký vůz máte zájem. Vždy je dobré si vyhlédnout několik podobných typů aut a snažit se všechny prohlédnout. A nejideálnější variantou je sjednat si dovoz aut ze zahraničí od OneTwoGo.

Ušetřete proto čas i peníze a nepodstupujte zbytečná rizika. Přenechejte dovoz aut ze zahraničí profesionálům.

JAKO NÁŠ KLIENT KOUPÍTE VŮZ ZE ZAHRANIČÍ BEZ RIZIKA.

Volejte nonstop: +420 775 576 690 Pište: info@dovezeme-auta.euonetwogo@email.cz

Poslední dotazy z poradny, poradíme i vám

Zpráva: Ojetý automobil Mini CooperDobrý den, rád bych se zeptal na případný dovoz ojetého Mini, rok výroby 2006-2010, pouze nebourané vozidlo se servisní historií. Nejlépe Cooper S-není podmínkou. Jaká případná auta jste schopni dovést? S pozdravem P. P.

Zpráva: Dobrý den, sháním firmu, která mi doveze vůz z Dánska. Chystám se objednat nové Mitsubishi L200 Double Cab u místního prodejce. Téměř vše mám s prodejcem již vyřízené. Teď musím jen zajistit detaily přepravy. Auto v ČR nechci přihlašovat, takže jediná možnost, jak auto z Dánska dovést je na podvalníku. V ČR bych potřeboval zajistit povinnou kontrolu na STK a překlady dokumentů, aby se auto mohlo v budoucnu zaregistrovat. Mohl bych Vás požádat o cenovou nabídku na dovoz daného vozu z dánské Kodaně do Ústí nad Labem? Pokud možno podrobně rozepsané veškeré úkony, které s autem nebo doklady absolvujete. S pozdravem do úspěšného dne, M. K.

Zpráva: Dobrý den. Mohu se obrátit na vaši firmu, pokud bych chtěl dovést auto z Mexika. S přáním hezkého dne T.