Přihlášení auta

Jak na přihlášení auta koupeného v zahraničí

JAKO NÁŠ KLIENT KOUPÍTE VŮZ ZE ZAHRANIČÍ BEZ RIZIKA

Úspěšně jste si zakoupili vůz v zahraničí? Gratulujeme.

Nicméně byrokratické martýrium teprve začíná. Je totiž třeba vybraný vůz ještě přihlásit v ČR, což bude vyžadovat ještě mnoho vyřizování.

 

Ještě v zahraničí je třeba zajistit nezbytné kroky, zejména sjednat krátkodobé pojištění odpovědnosti, které bude krýt případná rizika související s převozem vozidla do ČR. Pojištění mohou některé autobazary nabízet v rámci svých služeb, můžete jej tedy sjednat přímo na místě prodeje. Pokud kupujete vůz starší než 6 měsíců, pak v zemi, kde vůz kupujete, platíte také DPH. To by mělo být součástí kupní ceny. U vozů nových či mladších než 6 měsíců vám musí být tamní sazba DPH z kupní ceny automobilu odečtena a je třeba, abyste DPH zaplatili podle současné sazby v ČR. Na příslušném Finančním úřadě musíte vyplnit „Hlášení o pořízení nového dopravního prostředku“. DPH vám pak bude příslušným Finančním úřadem dopočítáno a předáno k úhradě.

V místě prodeje (tj. ještě v zahraničí), na příslušném dopravním inspektorátu, je třeba po předložení kupní smlouvu a potvrzení o pojištění vůz odhlásit. Dopravní inspektorát vám předá dočasný technický průkaz a převozní značky, jejichž platnost je omezena. Cena za vyřízení se pohybuje kolem 100 EUR. Zároveň by vám dopravní inspektorát měl předat protokol o odhlášení vozidla ze zahraniční evidence vozidel.

Nyní již nic nebrání tomu, abyste se s vybraným vozem vrátili zpět do České republiky. Zde je třeba zajistit měření emisí a STK. Než se vypravíte na dopravní inspektorát, nezapomeňte sjednat vozu povinné ručení, bez kterého vám jinak pracovníci vůz nepřihlásí. Pojistka sjednaná v zahraničí byla pouze dočasná a sloužila jen ke krytí případných škod způsobených během převozu vozu. Pokud máte zaplacené DPH, vyřízené emise a STK a sjednané povinné ručení, pak již nic nebrání tomu, abyste se vypravili na dopravní inspektorát.

Zde si připravte tyto dokumenty:

  • -Občanský průkaz (platný)
  • -Dočasný technický průkaz vydaný tamějším dopravním inspektorátem
  • -Formulář potvrzující odhlášení vozidla z tamější evidence vozidel
  • -Převozní značky
  • -Zprávu o výsledku měření emisí
  • -Zprávu STK o technickém stavu vozidla
  • -Doklad o vyřízení povinného ručení, zelenou kartu
  • -Potvrzení FÚ o platbě DPH (v případě koupě auta mladšího 6 měsíců)

 

Ušetřete proto čas i peníze a nepodstupujte zbytečná rizika. Přenechejte dovoz aut ze zahraničí profesionálům.

JAKO NÁŠ KLIENT KOUPÍTE VŮZ ZE ZAHRANIČÍ BEZ RIZIKA.

Jsme odborníci na dovoz aut ze zahraničí.

Dovážíme i automobily užitkové, vozy střední třídy, prostě jakékoliv vozy, po kterých toužíte.