Testy aut

Škoda Fabia RS: 180 koní pod kapotou

JAKO NÁŠ KLIENT KOUPÍTE VŮZ ZE ZAHRANIČÍ BEZ RIZIKA

Škoda Fabia RS: 180 koní pod kapotou

Jedna z nejvýkonnějších Škodovek mezi motoristy vzbudila zcela oprávněné zájem. Výkon 132 kW při motoru s objemem 1,4 l a spotřebou 5,5 l je opravdu úctyhodný. Podrobili jsme tohoto výkonného drobečka testu ve spolupráci s OneTwoGo.

Exteriér a interiér

Škoda Fabia RS je cvičeným okem na první pohled rozeznatelná od svých méně výkonných kolegyň. Nižší podvozek doplňují 17″ kola, dvojí zakončení výfuku a viditelné logo vRS na masce chladiče i kufru. Uvnitř vozidla čeká na řidiče na první pohled klasická Fabia s několika designovými doplňky. Tím nejzajímavějším je tříramenný volant, který je skutečně velmi příjemný na dotek. Sportovní sedadla jsou výborně tvarovaná a poslouží dobře i při delším cestování. Do vozidla se vejde až 5 cestujících, pohodlí na delší cesty zde naleznou ale spíše 4.

Výbava a motorizace

Hlavní předností Fabie RS je její příslušenství a především motorizace. Výše zmíněnou výbavu doplňují elektronicky ovládaná okna, rádio s CD a mp3 přehrávačem, automatická klimatizace, parkovací senzory vzadu, DSG, tedy 7-stupňová automatická převodovka, a XDS, elektronická náhražka diferenciálu. Právě dvě poslední jmenované součásti výbavy jsou důvodem, proč si Fabia RS získala řadu příznivců. Sedmistupňová převodovka je velmi přesná, cílí na vysoký výkon v kombinaci s rozumnou spotřebou. Je možné přepnout ji do speciálního sportovního módu, který z motoru vyždíme opravdu maximum. XDS umožňuje rychlejší projetí zatáček díky potlačení nedotáčivosti. V praxi tak máte nad vozidlem větší kontrolu i při vysokých rychlostech. Motorem Fabie RS je čtyřválcový dvojnásobně přeplňovaný agregát s výkonem 132 kW. Jeho chod podporuje mechanický kompresor i turbodmychadlo, které pracují v závislosti na úrovni otáček buďto vzájemně, nebo odděleně. V praxi s tímto motorem hravě dosáhnete maximální rychlosti 224 km/h.

Dojmy z testování

Na první pohled vypadá Fabie RS z OneTwoGo jako klasické městské vozidlo. Jenže hned po nastartování se vše změní. Motor vydá sportovní nakřáplý zvuk, ciferníky se efektně protočí a vozidlo dá ihned najevo, že české silnice pro něj nejsou žádná výzva. A skutečně, ve městě je Fabia RS velmi živá, při rychlém sešlápnutí pedálu někdy až příliš.  Automatická převodovka funguje velmi spolehlivě a vždy dodává vozidlu nadmíru výkonu. Na dálnici hravě dosáhne maximální povolené rychlosti, takže v duchu začnete rychle přemýšlet nad tím vydat se k západním sousedům. Výkonu je přizpůsoben i podvozek. Je tvrdší a přináší vozidlu stabilitu i při vysokých rychlostech. U cest s horším povrchem jsou o něco více cítit nerovnosti. Celkově je Fabia RS vozem určeným do měst či na dálnice, kde si budete moci vychutnat její výkon.

Klady

  • Atraktivnější design v poměru ke klasické Fabii
  • Velmi výkonný a pružný motor
  • Spolehlivá sedmistupňová převodovka s možností sportovního módu
  • Výborná akcelerace
  • Jízdní dynamika při projíždění zatáčkami
  • Rozumná spotřeba

Zápory

  • Tužší podvozek se nehodí na nezpevněné cesty
  • Ve městě vás výkon může zezačátku zaskočit

 

Ušetřete proto čas i peníze a nepodstupujte zbytečná rizika. Přenechejte dovoz aut ze zahraničí profesionálům.

JAKO NÁŠ KLIENT KOUPÍTE VŮZ ZE ZAHRANIČÍ BEZ RIZIKA.

Jsme odborníci na dovoz aut ze zahraničí.

Dovážíme i automobily užitkové, vozy střední třídy, prostě jakékoliv vozy, po kterých toužíte.