Testy aut

Smart ForTwo: Stvořený pro město

JAKO NÁŠ KLIENT KOUPÍTE VŮZ ZE ZAHRANIČÍ BEZ RIZIKA

Smart ForTwo: Stvořený pro město

Smart ForTwo je svojí velikostí je přímo stvořený pro velká města či místa s nedostatkem parkovacích míst. Ve spolupráci s autopůjčovnou OneTwoGo jsme Smarta otestovali a přinášíme jeho recenzi.

Exteriér a interiér

Smart je v exteriéru i interiéru jednoznačně originální. Vozidlo pro dvě osoby na první pohled pozná i netrénované oko. Krátkou karoserii doplňuje zdobný lem dveří, které jsou enormně veliké. Vystupování a nastupování je tak velmi snadné. Po nasednutí objevíte další desingové prvky. Jsou jimi především zdařilý volant a sportovní sedadla, dále mnoho drobností jako například bezrámové uchycení skel na bočních dveřích. Netradiční je umístění zavazadlového prostoru, do kterého se dostanete otevřením zadního okénka, podobně jako tomu bývá u terénních vozidel. Ve využití dostupného místa Smart rozhodně není pozadu, naopak. Dva cestující mají pro sebe nadmíru prostoru, sedadla jsou rozměrná a pohodlná. Velký úhel při otevírání dveří umožňuje bezproblémový nástup i korpulentnějším osobám.

Výbava a motorizace

Testovaný Smart z OneTwoGo má ve výbavě vše potřebné pro klidnou a bezpečnou jízdu. V parných dnech uvítáte elektrická okénka či automatickou klimatizaci, o zábavu se postará autorádio s CD přehrávačem. Bezpečnost zajišťuje dvojice airbagů, parádní výhled poskytne panoramatická střecha. Výkon zajišťuje kultivovaný motor s velmi nízkou spotřebou 4 l na 100 km a zajímavým výkonem 52 kW. Vzhledem k nízké hmotnosti Smartu je tento výkon více než dostatečný nejenom do města, ale i na dálnici. Převodovka je automatická, resp. robotická. Nastavíte ji na jízdu vpřed a ona řadí místo vás. Oproti klasickému automatu se vyskytuje při přeřazení drobná prodleva.

Dojmy z testování

Po usednutí za volant Smartu mne nejvíce překvapila prostornost celého interiéru. I když to není zvenčí tolik znát, Smart nabízí pro posádku skutečně enormní množství místa vzhledem ke své třídě. Daní za to je však nepříliš rozměrný zavazadlový prostor, do kterého ale při městském provozu složíte vše potřebné, včetně většího nákupu. Na řízení si budete chvíli zvykat. Je velmi jednoduché, ale než se přizpůsobíte miniaturním rozměrům vozítka, budete mít tendenci nechávat za sebou mnohem více prostoru, než je nutné. Robotická převodovka funguje spolehlivě a městskému provozu plně vyhovuje. Potíž nastává pouze tehdy, pokud potřebujete ve vyšší rychlosti předjet a Smart se vám zrovna přeřadí. Jízdní vlastnosti Smarta jsou ve městě výborné, ovládá se výborně a stejně tak i tlumí nárazy. Horší situace je při přejíždění po kočičích hlavách, které jsou uvnitř nepříjemně slyšet. Při vyšších rychlostech automobil zůstává překvapivě stabilní, nicméně prudké poryvy větru jsou vzhledem k poměru výšky a délky nepříjemné. Celkově řečeno, Smart ForTwo je vozidlo určené do města a na kratší vzdálenosti. V takových případech nejvíce oceníte jeho přednosti jako je snadné nastupování, kompaktní rozměry a výborná spotřeba. Po chvilce řízení se Smartem zaparkujete i na místě, kde to většina řidičů dávno vzdala.

Klady

 • Výhodná cena
 • Velmi nízká spotřeba
 • Stabilita a ovladatelnost ve městě
 • Snadné parkování díky rozměrům
 • Snadný nástup a výstup z vozidla
 • Prostorný interiér vzhledem k velikosti
 • Rozumný výkon

Zápory

 • Na rozměry a ovládání si řidič chvíli zvyká
 • Robotická převodovka
 • Pevný podvozek přenášející hluk z nerovností
 • Náchylný na boční vítr při jízdě po dálnici
 • Malý zavazadlový prostor

 

Ušetřete proto čas i peníze a nepodstupujte zbytečná rizika. Přenechejte dovoz aut ze zahraničí profesionálům.

JAKO NÁŠ KLIENT KOUPÍTE VŮZ ZE ZAHRANIČÍ BEZ RIZIKA.

Jsme odborníci na dovoz aut ze zahraničí.

Dovážíme i automobily užitkové, vozy střední třídy, prostě jakékoliv vozy, po kterých toužíte.